Momčad Caffe bara Puls pobjednik je malonogometnog turnira Sveti Vlaho, koji se kroz proteklih mjesec dana igrao u Sportskoj dvorani u Gospinom polju.

Caffe bar Puls u finalu je bio bolji od Canosa Inženjeringa sa 6:5 i to tek nakon izvođenja kaznenih udaraca. U regularnom dijelu igre završilo je 2:2.

Caffe bar Puls odlično je otvorio finalni susret i poveo već nakon 55 sekundi igre zgoditkom Stijepa Gavrilice. Međutim, do kraja poluvremena Canosa inženjering zabija dvaput. Prvo Denis Kočić izjednačava rezultat u 6. minuti, a dvije minute kasnije Maroje Kokanović zabija za vodstvo Kanosa Inženjeringa.

Čitavo drugo poluvrijeme rezultat je ostao nepromjenjen, obrana Canosa Inženjeringa  uspješno je odoljevala pravoj opsadi Caffe bara Puls, prije svega zahvaljujući vrataru Daliboru Kristiću. Ipak, koncentracija im popušta 18 sekundi prije kraja utakmice kada na asistenciju vratara Caffe bara Puls Zorana Primića gol petom zabija Mato Šimunović. Primić potom u raspucavanju na penale brani dva udarca i donosi svojoj momčadi i ove godine titulu osvajača turnira.

U utakmici za treće mjesto Konoba Koloseum pobjedila je Zelenu menestru s 5:4, također nakon 2:2 u regularnom dijelu utakmice i izvođenja penala. Prvo poluvvrijeme u potpunosti je pripalo Konobi Koloseum koja s dva pogotka, Damira Hodžića u 8. i Nikše Mihaljevića u 12. minuti, odlazi na poluvrijeme. Ipak, u nastavku se budi Zelena menestra.

Već u prvoj minuti nastavka zabija Nikša Miličić, a potom u posljednoj minuti utakmice – drama. Nakon petog akumuliranog prekršaja Konobe Koloseum s 10 metara za izjednačenje rezultata gol postiže Bojan Butigan. Dolazi do gužve na parketu zbog nezadovoljstva Konobe Koloseum sudačkom odlukom, a reagirala je i policija, jer je nekoliko gledatelja ušlo na teren.

U trećoj seriji penala strijelac drugog gola Butigan trese vratnicu, a Ivan Pavlina zabija za veliko slavlje Konobe Koloseum u utakmici u kojoj su suci dodijelili čak osam žutih i jedan crveni karton.

Za najboljeg vratara turnira izabran je Zoran Primić (Caffe bar Puls), najbolji strijelac je njegov suigrač Duje Rezo (9 postignutih golova), dok je nagrada za najboljeg igrača turnira pripala Anti Kovačiću (Canosa Inženjering). Ovogodišnji trofej Fair Play pripao je momčadi Restoran Meastral Ston.

Vrijedi spomenuti i revijalnu utakmicu ženskih ekipa Zračne luke Dubrovnik i Opće bolnice Dubrovnika, koja je završila s miroljubivih 0:0.

Finale malonogometnog turnira Sveti Vlaho

Canosa inženjering – Caffe bar Puls 2:2 (3:4)

Suci: Robert Hausvička i Maro Kristić.
Strijelci: 0:1 Stijepo Gavrilica (1), 1:1 Denis Kočić (6), 2:1 Maroje Kokanović (8), 2:2 Mato Šimunović (24).
Kazneni udarci: 2:3 Duje Rezo, 3:3 Denis Kočić, 3:4 Stijepo Gavrilica, 3:4 Ante Kovačić (brani Zoran Primić), 3:4 Romano Levanat (brani Dalibor Kristić), 3:4 Antonio Kokanović (brani Zoran Primić).
Crveni karton: Hrvoje Šimunović (Caffe bar Puls, 22. minuta)

Canosa Inženjering: Dalibor Kristić, Pero Vuličević, Joško Vuličević, Marko Kuraja, Maroje Kokanović (1), Denis Kočić (1), Antonio Kokanović, Hasan Kacić, Bruno Pralas, Ante Kovačić.

Caffe bar Puls: Zoran Primić, Tomislav Tomičić, Stjepo Gavrilica (1), Duje Rezo, Marko Dadić, Mato Šimunović (1), Hrvoje Šimunović, Mislav Anđelković, Romano Levanat, Goran Čupić, Miro Vujnović.

Utakmica za treće mjesto

Konoba Koloseum – Zelena menestra 2:2 (3:2)

Suci: Robert Hausvička i Mato Bajurin.
Strijelci: 1:0 Damir Hodžić (8), 2:0 Nikša Mihaljević (12), 2:1 Nikša Miličić (13), 2:2 Bojan Butigan (24-10m).
Kazneni udarci: 2:3 Ivo Čupić, 3:3 Nikša Mihaljević, 3:4 Antun Šmanjak, 4:4 Frano Mrđen, 4:4 Bojan Butigan (vratnica), 5:4 Ivan Pavlina.
Crveni karton: Damir Hodžić (Konoba Koloseum, 24.)

Konoba Koloseum: Mario Biočić, Damir Hodžić (1), Ivan Pavlina, Franko Đugum, Frano Mrđen, Matija Sukno, Nikša Mihaljević (1).

Zelena menestra: Dominik Miljak, Nikša Miličić (1), Antun Šmanjak, Ante Bratoš, Toni Mostahinić, Ivo Čupić, Antun Astić, Antun Macan, Ivica Antunović, Marko Smišljan, Bojan Butigan (1).