EUROPSKO PRVENSTVO Hrvatska na krilima Mokošanina u borbi za medalju

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina plasirala se u polufinale Europskog prvenstva u Njemačkoj, nakon pobjede 79:68 (23:13, 18:28, 15:17, 23:10) protiv vršnjaka iz Italije.

Pritom se istaknuo Mokošanin Domagoj Proleta, koji je bio drugi strijelac naših s postignutih 12 koševa, i to bez promašaja! Za taj sjajan učinak trebalo mu je deset minuta, a uspio je upisati i dva skoka. Uz Proletu, Hrvatsku je do pobjede vodio Toni Perković s 14 koševa, a dvoznamenkasti su bili i Kalajžić (11), Uljarević (11) i Ljubičić (10).

Premda je Hrvatska prvu četvrtinu završila s deset koševa prednosti, uspjela je to izgubiti te na početku posljednje četvrtine biti u zaostatku dva koša. Ipak, sredinom četvrte četvrtine utakmica se prelomila te je momčad izbornika Damira Rajkovića na kraju zasluženo slavila.

Hrvatska je tako nastavila niz nepobjedivosti na turniru, nakon slavlja nad Francuskom, Ukrajinom, Španjolskom i Velikom Britanijom.

Hrvatska će u polufinalu u subotu u 18 sati igrati protiv domaćina Njemačke, dok je drugi par Izrael – Francuska.