EUROPSKI SENIORSKI KUP Anđela Violić brončana u Sarajevu

Prvog dana Europskog seniorskog kupa u Sarajevu, hrvatske judoke, a među njima i Anđela Violić iz JK Dubrovnik 1966, osvojile su čak pet brončanih medalja.

Na postolje su se popele četiri judašice te Marko Kumrić, kao jedini muški predstavnik s osvojenom medaljom.

Anđela Violić (do 70 kg) nastavila je s dobrim borbama i u Sarajevu te je osvojila prvu broncu. Dobra poznanica Sarajeva, Karla Prodan (do 78 kg), dodala je još jednu broncu pobijedivši Petrunjelu Pavić, a zatim su u kategoriji preko 78 kg isto učinile Zrinka Miočić, svladavši Katarinu Luciju Vuković, te Tina Radić.

Jedini judaš koji je prvi dan zaključio medaljom je Marko Kumrić (preko 100 kg). U borbi za broncu bio je i Ivan Čović (preko 100 kg), ali je izgubio od Pekovića (MNE).

Blizina Sarajeva i važnost osvajanja bodova na europskim kupovima privuklo je 22 hrvatske judoke koje su otputovale u glavni grad Bosne i Hercegovine. Prvog dana natjecanja nastupilo je 13 hrvatskih predstavnika, a osvojili smo pet brončanih medalja, od čega četiri u ženskoj te jednu u muškoj konkurenciji.

U nedjelju se zaključuje Europski seniorski kup, a u programu je devet hrvatskih imena.

MINI-KOŠARKA Juniori Dubrovnika treći na Prvenstvu Dalmacije!