EUROPSKI JUNIORSKI KUP Oberan brončana u La Coruni!

Članica Judo kluba Župa dubrovačka Iva Oberan osvojila je brončanu medalju na turniru juniorskog Europskog kupa, koji se ove subote održao u španjolskoj La Coruni. Pritom je slavila u tri od četiri borbe u svojoj kategoriji do 57 kilograma.

Oberan je u kategoriji do 57 kilograma u 1. kolu svladala Francuskinju Ambre Sabu, a u 2. kolu Talijanku Federicu Luciano. Na korak od finala zaustavila ju je Čehinja Vera Zemanova, a u borbi za broncu Oberan je slavila protiv Talijanke Silvie Pellittieri.

Inače, ovog vikenda održava se i turnir kadetskog Europskog kupa u poljskoj Bielsko-Biali. Nastupila su dva člana Judo kluba Ura Nage Fran Kužnin i Leon Đapić. Kužnin je u 1. kolu kategorije do 50 kilograma poražen od Talijana Cristiana Micelija, dok je Đapić bio nešto uspješniji. U 1. kolu kategorije do 66 kilograma slavio je protiv Irca Stevena Vanukevicha, ali je u 2. kolu izgubio od Rusa Abreka Nagucheva. U repasažu ga je svladao Latvijac Maksims Duinovs.