Županija

Brončani atletičar Perkić kod načelnika Nardellija

Općinski načelnik Silvio Nardelli primio je u srijedu Andra Perkića, mladog župskog atletičara, člana AK Dubrovnik koji je prošlog vikenda u Splitu osvojio brončanu medalju na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete.

Perlić je broncu osvojio u utrci na 1000 metara u jakoj konkurenciji od 25 trkača. Uz ovu broncu bio je 12 na 100 metara te četvrti s klupskom štafetom 4×300 metara. Mladi Župljanin se atletikom bavi nepunih godinu dana, a ljubav se rodila nakon što je osvojio prvo mjesto na lanjskom humanitarnom Eko krossu kojeg je organizirala udruga Kurenat. U kratkom vremenu, u nepunih godinu dana treniranja pokazao je svoju izvrsnost koja se očitovala na natjecanju u Splitu gdje su nastupili atletičari iz 44 kluba Hrvatske, s preko 1000 startnih mjesta. Načelnik Nardelli, čestitao je mladom župskom sportašu, uručio mu prigodni poklon te mu zaželio daljnji uspjeh u budućim natjecanjima.