BRAVO VATRENI! Hrvatska izborila plasman na Europsko prvenstvo

Uz stihove ‘Lijepa li si’, Vatreni su na kišnoj Rujevici slavili prolazak na Europsko prvenstvo. Hrvatski su reprezentativci pokazali dominaciju i rezultatom 3:1 svladali Slovake.

Iz prve situacije Vatreni su primili pogodak i na poluvremenu susreta gosti su imali pogodak prednosti. Hrvatski reprezentativci bili su pribrani i izjednačili su pogotkom Nikole Vlašića u 56′ minuti. Precizno je pogodio donji kut slovačkih vrata. Lakše se disalo nakon drugog gola samo 4 minute poslije. Bruno Petković pogodio je glavom nakon kornera Luke Modrića! Utakmicu je zaključio Ivan Perišić u ’74 minuti. Borna Barišić ubacio mu je s lijeve strane, a Perišić je pogodio za dva gola prednosti.

Izbornik Zlatko Dalić napravio je dobar potez početkom drugog poluvremena. Uveo je u igru Josipa Brekala koji je u utakmicu donio živost. Dominik Livaković pokazao je standardno sigurnu obranu na golu.