BOŽIĆNI TURNIR ‘Kiša’ medalja za županijske judoke u Splitu

BOŽIĆNI TURNIR 'Kiša' medalja za županijske judoke u Splitu

Tri županijska judo kluba nastupila su na tradicionalnom međunarodnom Božićnom turniru, koji se ove subote održao u Splitu.

Po medaljama najuspješnija je bila JK Župa dubrovačka, ukupno sedma ekipa turnira, koja je na turniru nastupila s 18 judoka. Zlatni su bili Petrunjela Pavić (U16, -63kg), Nika Viđen (U14, -52kg) i Maro Pavić (U12, -46kg), srebrni Lena Galjuf (U16, -70kg), Blago Krtalić (U14, -60kg) i Lucija Vučičević (U12, +52kg), a brončani Emin Agović (U16, -73kg), Duje Mrčela i Zvonimir Vučičević (oba U14, -55kg).

Drugi po uspješnosti bio je JK Konavle Cavtat (ukupno 10.), koji je u Split došao s 13 judoka. Zlatni su bili Petra Đurković (U12, -32kg) i Ivano Kutlić (U10, -24kg), a brončane Ana Schmuch (U10, -25kg) i Dorotea Drobac (U10, -40kg).

JK Dubrovnik bio je ekipno 11. na turniru, a nastupio je sa šest natjecatelja. Mihaeli Đuho pripale su dvije medalje, i to zlato (U16, -40kg) i bronca (curice, -40kg). Srebrni su bili Lucija Čurlin (U16, -48kg), Davor Obrvan (U16, -66kg) i Karmen Knego (U14, -63kg), a brončana Tea Vukanović (U16, -63kg).

Na turniru, na kojem je u četiri uzrasne kategoriji u muškoj i ženskoj konkurenciji nastupilo 304 natjecateljica i natjecatelja iz 16 klubova iz Hrvatske, BiH te Kosova, ukupni pobjednik bio je JK Pujanke (15 zlata, 10 srebra i 11 bronci), ispred Dalmacijacementa (najviše medalja – 8 zlata, 11 srebra i 18 bronci) i Kaštela (8 zlata, 7 srebra i 17 bronci).