U Sarajevu nastupili i članovi Judo kluba Dubrovnik 1966

Na Europskom kupu održanom u Sarajevu ovog vikenda borilo se ukupno 272 judaša i judašica iz 22 države te je titulu najuspješnije osvojila Francuska.

U Sarajevu su nastupili i članovi judo kluba Dubrovnik 1966 koji su nakon rezultatski uspješnog Prvenstva Hrvatske ovim natjecanjem otvorili međunarodnu sezonu.

Najuspješnija je u Sarajevu bila aktualna prvakinja Hrvatske Anđela Telesmanić. Borila se u kategoriji do 78 kg te osvojila 5. mjesto izgubivši u borbi za medalju od Brigite Matić, koja se time nakon bronce na Grand Prix-u u Gruziji ponovno našla na postolju za medalje.

Plasman je osvojio i Paulo Buterin (-66) koji je završio natjecanje na 9. poziciji pobjedivši Filipa Stojaka (BiH) te izgubivši od Kuznetsova (RUS) i Harpfa (SLO).

U 1. kolu su izgubili Stjepo Roko i Dario Hausvička (-73 kg) kojima je ovo bila izvrsna prilika da steknu iskustvo u borbama sa kvalitetnim protivnicima, jer ih uskoro čekaju borbe na juniorskim Europskim kupovima.