Ana bez četvrtfinala Aucklanda!

Ana Konjuh na US Openu 2013.

Ana Konjuh završila je svoj prvi WTA nastup u karijeri porazom u 2. kolu turnira u novozelandskom Aucklandu od 70. igračice svijeta Amerikanke Lauren Davis u tri seta 2:6, 6:2, 6:2.

Šest dana nakon što je napunila 16 godina i dva dana nakon senzacionalne pobjede nad prvom nositeljicom i 14. igračicom svijeta Talijankom Robertom Vinci, Konjuh je doživjela i prvi poraz, piše Index.hr.
Dubrovkinja je sjajno počela meč, dobila prvi set s 6:2, a onda se njezina igra raspala u drugom setu. U odlučujućem, trećem setu ključan je bio Anin gubitak servisa kod 1:2, nakon čega je iskusnija Amerikanka lako završila meč. Konjuh je u ovom dvoboju koji je trajao točno dva sata imala 8 as-servisa, ali i pet dvostrukih pogrešaka.