26. KUP JADRANA Uspješni Dubrovčani i Župljani

Dva županijska judo kluba uspješno su ove subote nastupila na 26. Kupu Jadrana, međunarodnom turniru koji se u organizaciji JK Split održao na splitskim Gripama.

Judo klub Dubrovnik 1966. s osvojenih devet medalja zauzeo je ukupno sedmo mjesto u klupskom poretku. Zlatom su se okitili dvaput Mihaela Đuho te Josip Bulić, srebra su osvojili Paula Belemečić dvaput te Josip Bulić, dok broncu nose seniori Danijel Kapac i Dražen Oršulić te mlađi kadet Marko Vareškić.

JK Župa dubrovačka bila je ekipno 22. tim turnira s osam osvojenih medalja. Ana Karla Krmek osvojila je zlato i broncu u starijoj kategoriji, Ivan Lučić, Božo Lučić i Dragan Oberan bili su srebrni, dok su se Antonio Kisić, Peri Adrian Puljić i Paula Palameta okitili broncama.

Inače, na turniru je nastupilo 535 judoka iz 53 kluba iz 12 zemalja.