Zadrani bez milosti

Košarkaši Dubrovnika zabilježili su novi poraz. Na gostovanju u Višnjiku doživjeli su poraz od Zadra s čak 39 razlike (101:64). Već se sredinom prve četvrtine dalo naslutiti da će ovo biti jednosmjerna utakmica.

Zadrani su natjerali Dubrovčane na osam izgubljenih lopti u deset minuta igre te prvu dionicu završili sa zasluženom prednosti +18 (35:17). Do odmora domaćini su iz minute povećali prednost te se na odmor otišlo sa visokih 31 razlike, Dubrovčani su postigli svega 31 naspram 62 koša Zadrana. U drugom poluvremenu je brzo prednost otišla na 71:35, međutim uslijedila je gostujuća serija 13-2 s kojom su se igrači Dubrovnika koliko toliko spasili od još većeg poraza. U posljednjoj četvrtini domaćini su ponovno konsolidirali svoje redove te na kraju slavio sa visokih 101-62. Dubrovčani su na kraju imali čak 25 izgubljenih lopti te samo 10 asistencija. Najučinkovitiji u porazu Dubrovnika bio je Frano Karač sa 16, Čiklić je dodao 13, a Mislav Perić 12 poena.

U sljedećem desetom kolu koji je na rasporedu u srijedu, 7. prosinca Dubrovnik će od 18.30 sati ugostiti Jolly JBS. Nakon devet odigranih kola Dubrovnik se nalazi na posljednjem mjestu sa jednom pobjedom i sedam poraza.