Uspjeh županijskih judoka u Tivtu

Županijski judo klubovi bili su uspješni proteklog vikenda na međunarodnom turniru ‘Judo kup Tivat 2017.’.

Judo klubovi Konavle Cavtat i Prevlaka Gruda nastupili su s 21 judašem te osvojili 18 medalja, od čega 7 zlata, 5 srebra te 6 bronci. S dva zlata (u svom i starijem uzrastu) se okitila Antonija Đurković, a s jednim zlatom Nika Katušić, Dalia Schmuch, Ana Schmuch, Ivano Kutlić i Petra Đurković. Srebro su osvojili Jelena Schmuch, Ana Schmuch, Dalia Schmuch, Petra Đurković i Ivano Kutlić, dok su brončani bili Andrija Antun Sukurica, Antoan Šačić, Nina Banović, Jelena Schmuch, Nika Antončić i Nikola Radonić.

Judo klub Dubrovnik 1966. pod vodstvom trenera Danijela Kapca osvojio je pritom osam medalja. Zlatnu medalju osvojio je Maro Pavić (-66 kg, U13), srebrni su bili Luka Butigan (-42 kg, U13) I Franko Lončarica (-42 kg, U15), a broncu su osvojili Jelena Jelić (-44 kg, U15), Luka Lončar (-66kg, U15), Tin Barać (-31 kg, U13), Dominik Čižek (-42 kg, U13) i Branimir Neusidl (-60 kg, U13).

Na turniru je nastupilo ukupno oko 450 natjecatelja iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije, BiH, Makedonije, Albanije te Kosova.