TRESE SE BUDIMPEŠTA ‘Kakva utakmica, kakva sjajna utakmica!’ Jugaši u finalu LEN Lige s 10:9!

TRESE SE BUDIMPEŠTA 'Kakva utakmica, kakva sjajna utakmica!' Jugaši u finalu LEN Lige s 10:9!

‘Kakva utakmica, kakva sjajna utakmica!’ tako su komentatori večeras kazali – ne samo igra, već i borba – borba koja je zavšila sa sjajnim rezultatom za naše – tijesnim, ali zasluženim 10:9.

Podsjetimo, večeras se između VK Jug CO i Pro Recca igralo prvo polufinale Final sixa, završnog turnira LEN Lige prvaka, gdje su Jugaši ‘pomeli’.

Sjajne pogotke dugujemo Luki Lončaru (2), Maru Jokoviću, Josipu Vrliću, Paulu Obradoviću, Hrvoju Beniću, JavIeru Garciji Gadei (2), Pavu Markoviću, te Felipeu Perroneu Rocheu.

Za Talijane su ‘zabili’ Aleksandar Ivović, Sandro Sukno (2), Stefano Tempesti, Dušan Mandić te maestralni Filip Filipović (4).

Prva četvrtina donijela nam je 4:2, druga 2:2, treća 3:4 s vraćenim te u sekundama ponovo izgubljenim vodstvom naših, te četvrta četvrtina sa 1:1.

Iz sekunde u sekundu mijenjali su se rezultati, a VK Jug CO dokazao je neprestanu dinamiku igre koju su komentatori opisali kao jednostavno ‘biti na razini’. Do kraja napeto, naši udaraju, Talijani uzvraćaju. Zadnjih nekoliko minuta igre – potpuno ludilo, od 10:9 za naše, s grčem, dok naši nisu preuzeli vodstvo, zadnjih dvadesetak sekundi.

‘Dva su tima pred nama, nesumnjivo najbolja na ovom natjecanju’, kazali su komentatori, no ipak – jedan je pobjednik. Danas – VK Jug CO!

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska), Xavier Buch (Španjolska)

Delegati: Dejan Perišić (Srbija), Angel Moliner (Španjolska)

VK Jug CO: Marko Bijač (C), Marko Macan, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković, Javier Garcia Gadea, Pavo Marković, Nikola Pavličević, Josip Vrlić, Felipe Perrone Rocha, Hrvoje Benić, Paulo Obradović, Toni Popadić / Prekršaja: 12

Pro Recco: Stefano Tempesti (C), Francesco di FUlvio, Dušan Mandić, Pietro Figlioli, Guillermo Molina Rios, Duško Pijetlović, Sandro Sukno, Andrea Fondelli, Aleksandar Ivović, Filip Filipović, Matteo Aicardi, Michael Bodegas, Goran Volarević / Prekršaja: 9