Recco slavio u Gružu

Jugaši ne igraju dobro, potvrdila je to i utakmica 3. kola Triglav Jadranske lige. U Gružu su slavili aktualni viceprvaci Europe, najskuplja momčad na svijetu, Pro Recco.

Konačnih 10:7 dovoljno govori o napadačkoj neučinkovitosti Dubrovčana, iskazao se i gostujući golman Pastorino s 14 obrana, ali ništa bolje nije bilo ni u obrani. Istina, obranio je Vićan 10 udaraca, ali ne može se tako lako pustiti Madarasa, ne skočiti u blok Filipoviću. Što reći o realizaciji igrača 2-11?!
Nakon starta iz najgore noćne more i 0:4 u 12. minuti, prvi pogodak jugaši postižu tek u 13. minuti. Mladi Antun Goreta i njegov prvijenac u kapici Juga CO.

Tribine su „proključale“ 15 sekundi prije kraja druge četvrtine kada Janović šraubom smanjuje na 5:4. Kada je Obradović sredinom trećih osam minuta poravnao na 6:6, očekivao se i potpuni preokret, ali tako nisu mislili i gosti iz Genove. Prlainović, Felugo i Filipović za nedostižnih 9:6, svaku nadu u novu seriju domaćina ugasio je Nikola Janović koji je šest minuta prije kraja iz peterca pogodio – gredu. Što se događa s jugašima, gdje je nestala igra?

-Ne slažem se da smo igrali loše. Dapače, bili smo dobri, ali izostala je realizacija. Mora se znati da smo na drugoj strani imali najbolju momčad na svijetu. Previše smo se izmorili u stizanju prednosti Recca. Nakon nove serije Talijana, više jednostavno nismo imali snage – naglasit će Elvis Fatović, trener Jug Croatia osiguranja.
Novi derbi jugaše očekuje već u subotu u 19 sati. U Gruž dolazi riječko Primorje.

Jug CO – Pro Recco   7 : 10 (0:2, 4:3, 2:3, 1:2)
Dubrovnik. Gradski bazen u Gružu. Gledatelja: 2200. Suci: Dragan Štampalija (Hrvatska) i Boris Margeta (Slovenija). Opunomoćenik: Milivoj Bebić. Supervizor: Duško Klisović (oba iz Hrvatske).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Vićan (10 obrana), Vranješ, Sutić, Janović 1, Joković, Pavlović, Marković, Bušlje 1, Karač, Dobud 2, Macan, Obradović 2, Perčinić, Goreta 1. Trener: Elvis Fatović.
PRO RECCO: Pastorino (14 obrana), Burić, Madaras 3, Figlioli, Kasas, Felugo 1, Filipović 2, Perrone, Pijetlović 2, Figari 1, Sukno, Molina, Prlainović 1, Lapenna. Trener: Giuseppe Porzio.
PETERCI: Jug 0-1, Pro Recco –
ISKLJUČENJA: Jug CO 5, Pro Recco 13
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 2-11, Pro Recco 2-5