PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU Jugaši u Zagrebu bez medalja

Osamnaest članova Plivačkog kluba Jug natjecalo se na Prvenstve Hrvatske u plivanju za sve dobne skupine koje se od 21. do 24. srpnja održalo na Sveticama.

Nastupila su 32 kluba, te ukupno 526 natjecatelja koji su tijekom sezone isplivali norme. Plivački klub Jug predstavljali su Michel Brassard, Đivo Matović, Filip Zalović, Dominik Duždević, Duje Čamo, Đivo Damić, Mihael Vidojević, Mario Šurković, Vincencija Violić, Ana Lučić, Adriana Marinović, Gracija Filipović, Mihaela Đuho, Doris Radošević, Ivana Maleš, Katarina Matović, Katarina Nenadić i Antonia Ljuban. Frane Miloslavić zbog bolesti nije putovala na natjecanje. Jugaši su na ovom natjecanju ostvarili dobre rezultate plivavši većinom osobne rekorde ili na razini osobnih rekorda. Izborili su ukupno 11 plasmana u finala, od kojih 5 u juniorska i 6 u mlađe juniorska, te su čak pet puta bili na korak do postolja zauzimavši četvrta mjesta u ukupnom poretku.
U kadetskoj konkurenciji najuspješniji Jugaš bio je Michel Brassard koji je zauzeo dva četvrta mjesta: na 200 slobodno i 100 delfin. Osim toga bio je i tri puta šesti u trkama 100, 400 i 800 slobodno. Nastupio je u mlađe juniorskim finalima na 200 i 400 slobodno. Osobne rekorde isplivao je u trkama 100, 200, 400 slobodno i 100 delfin.

U kadetskoj kategoriji istaknuo se i godinu dana mlađi Mario Šurković koji je zauzeo peto mjesto u trci 100 leđno. Na 200 leđno bio je šesti, a na 400 slobodno sedmi. Nastupio je u mlađe juniorskim finalima na 200 leđno i 400 slobodno. Svoja najbolja vremena plivao je u trkama 100 i 200 leđno.

Muška kadetska štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Michel Brassard, Dominik Duždević, Mario Šurković i Duje Čamo zauzela je četvrto mjesto, dok je štafeta 4×100 mješovito u istom sastavu bila šesta. Šesta je bila i štafeta 4×200 slobodno u sastavu: Michel Brassard, Dominik Duždević, Mario Šurković i Đivo Damić, kao i ženska kadetska štafeta 4×200 slobodno u sastavu: Antonia Ljuban, Katarina Nenadić, Katarina Matović i Ivana Maleš.

Mlađi junior Đivo Matović bio je 4. u utrci 1500 slobodno. Nastupio je i u mlađe juniorskom finalu na 400 slobodno. Osobne rekorde ostvario je u utrkama 400, 800 i 1500 slobodno.

Mlađa juniorka Adriana Marinović plivala je u finalu utrke 100 delfin. Osobne rekorde ostvarila je na 200 mješovito
Juniorka Vincencija Violić plasirala se na 8. mjesto u disciplini 50 slobodno. Nastupila je u juniorskim finalima disciplina 50 slobodno gdje je izjednačila osobni rekord i 200 mješovito gdje je popravila osobni rekord.

Odlične nastupe zabilježio je najstariji predstavnik Juga na PH junior Mihael Vidojević. Mihael je zauzeo četvrto mjesto u disciplini 50 slobodno. Na 100 slobodno bio je šesti, a na 50 delfin osmi. U navedenim utrkama plivao je u juniorskim finalima. Nastupio je još na 100 delfin i 200 mješovito. U svih pet utrka ostvario je osobne rekorde.