Potopili ih!

Vaterpolisti Juga su u sklopu 6. kola Jadranske lige u Gružu pobijedili crnogorsku Budvu s čak 12 razlike (17:5)!

Iako su nastupili bez tri glavna igrača (Trbojević, Vukčević, Milošević), momčad trenera Pejakovića će ovaj visoki poraz dugo pamtiti.
Dubrovačka momčad je već u trećoj minuti susreta imala prednost od četiri pogotka razlike zahvaljujući Markoviću dva puta te Jokoviću i Janoviću..

Jug se osvetio na najbolji mogući način zbog poraza pred Final four prošle godine. Dominacija, napad na nivou, igrač više – više nego dobar, odlična igra sve su to karakteristike vrijedne spomena večerašnje igre Jugaša. U prvoj četvrtini vodstvo 6:2, a na poluvremenu visokih 10:3 dovoljno govori o dominaciji Juga protiv 'nevidljivih' Crnogoraca.

Valja istaknuti da su u prvom poluvremenu za Jug zaigrali Zonić, Goreta i Macan, dok najviše veseli debi Dalibora Perčinića koji je u večerašnjem susretu skupio 11 obrana. U posljednju četvrtinu Jug je ušao sa visokih sedam razlike, dok su u posljednjoj postigli čak četiri naspram crnogorskih nula pogodaka.

Jug je nakon pobjede nad Mladosti od pet, a potom danas protiv Budve dvanaest razlike zaista velika prijetnja svim idućim protivnicima..
Sljedeći Jugov protivnik je Primorac iz Kotora, a utakmica je na rasporedu 29. Listopada. Prema prikazanim igrama, trebala bi biti lagana pobjeda jer Kotorani u pet kola imaju samo jednu pobjedu te četiri poraza, a s tim da su danas poraženi s čak devet razlike od Jadrana iz Herceg Novog (17:8)…

Jadranska liga, 6. kolo
Jug CO – Budva 17:5 (6:2, 4:1, 3:2, 4:0)

Bazen u Gružu
Gledatelja 500
Suci – Marko Matijević (Zagreb) i Dejan Adžić (Kotor)

VK Jug CO –  Perčinić (11 obrana), Vranješ, Sutić 3, Janović 3, Joković 2, Pavlović, Marković 3, Bušlje, Karač, Dobud 2, Macan, Obradović 2 (1), Zonić 1, Goreta 1

Budva m: tel – Lazović (12 obrana), Dončić, Đurđić, Danilović, Ljubanović, Tičić 1, Brguljan 3, Radović, Konotar, Kovačević, Četković, Jokić 1, Vukmirović, Radunović