Plivači PK Jug pokazali pravo umijeće na Plivatonu Regije u Splitu

Plivanje PK Jug

Ove subote u Splitu se održao Plivaton Regije 1, odnosno Prvenstvo Dalmacije na kojem je sudjelovao i PK Jug. Mogućnost nastupa su imale plivačice rođene 2006. i mlađe, te plivači rođeni 2005. i mlađi.

Program natjecanja je bio 50 slobodno(m/ž), 50 prsno(m/ž), 50 leđno(m/ž), 50 leptir(m/ž), te štafeta 4 x 50 slobodno (m/ž).

Mladi Jugovi plivači i plivačice ponovno su oduševili super nastupom. Većini je ovo prvi Plivaton, nekima i prvi nastup uopće, stoga su svi zaslužili jedan veliki ‘Bravo!’, a evo i zašto:

Muška štafeta u sastavu Juraj Barčot, Vlaho Pavlić, Vlaho Nenadić i Nikola Benić je uvjerljivo osvojila zlato. Vlaho Pavlić je osvojio srebro na 50m slobodno i broncu na 50m leđno.

Vlaho Nenadić je osvojio broncu na 50m slobodno, te je osvojio 4.mjesto na 50m leđno.

Katarina Benić je osvojila broncu na 50m leptir, te je osvojila 4.mjesto na 50m leđno.

Bilo je još tu odličnih rezultata, jako blizu medaljama:

Nikola Benić – 5.mjesto 50m slobodno, 5.mjesto 50m prsno.

Juraj Barčot – 4.mjesto 50m leptir, 7.mjesto 50m slobodno.

Zvonimir Miloglav – 5.mjesto 50m leđno, 5.mjesto 50 m leptir.

Marta Lukšić – 4.mjesto 50m leptir.

Ivan Zeko – 6.mjesto 50m prsno.

Maro Šušić – 7.mjesto 50m leđno.

Paulo Brač – 8.mjesto 50m leđno.

Ženska štafeta 4 x 50m (Zita Tolj, Viktorija Bratičević, Katarina Benić, Marta Lukšić) – osvojila je 6. Mjesto, a kod muških osim prvaka, još dvije štafete su bile među 8 najboljih:

4.mjesto – Jure Jarak, Lukša Tešanović, Maro Šušić, Davor Paviša.

6.mjesto – Paulo Brač, Ivan Zeko, Zvonimir Miloglav, Maroje Purin.