PLASMAN KARIJERE Konjuh 29. tenisačica svijeta!

Na najnovijoj WTA ljestvici najboljih tenisačica svijeta Ana Konjuh zauzela je 29. mjesto, što joj je najbolji plasman karijere.

Za ovaj novi sjajan napredak (dva mjesta bolje od do danas najboljeg plasmana) zaslužni su rezultati na WTA turniru u Pragu, gdje je Dubrovkinja došla do četvrtfinala. Naredala je dvije pobjede (u 1. kolu Slovakinja Čepelova pa u 2. kolu Čehinja Vondrousova), ali ju je na putu do polufinala zaustavila Latvijka Jelena Ostapenko.

Uz to, na WTA turniru u Madridu Konjuh je Francuskinji Kristini Mladenović predala meč 1. kola nakon ozljede (osvojila je prvi set 7:5, a nakon bolova izgubila drugi s 3:6).