La Luna, Puls, Libertas i Menestra

Fast food Gavun, Caffe bar Festival, Antifriz, Konoba Koloseum – ove četiri momčadi su današnjim pobjedama osigurale 3. 'A' kolo.

HP Pizzeria La Luna, Caffe bar Puls, Libertas Inženjering i Zelena menestra izravno se plasirali u četvrtfinale zimskog malonogometnog turnira 'Sveti Vlaho'. Turnir su danas napustile četiri momčadi; Natrag u garažu, Obuljen travel, Antifriz i MNK Metković.

U prvoj od osam današnjih utakmica sastali su se Natrag u garažu i Fast food Gavun. Denis Kočić je već u 2. minuti doveo Fast food Gavun u vodstvo, a nakon toga šest minuta borbe na sredini terena. U 8. minuti Saša Zvizdić je iskoristio odbijanac na šest metara te pogodio za 1:1, a već u idućem napadu Ante Daničić povukao je kontru te nesebično uposlio Denisa Hasanovića za vodstvo momčadi Fast food Gavun 2:1. Nakon toga uslijedila su dva uzastopna pogotka Denisa Hasanovića za visokih 4:1. Saša Zvizdić je tri minute poslije smanjio na 4:2, a Ante Daničić u posljednjim sekundama utakmice pogodio za konačnih 5:2. Caffe bar Festival je u drugoj utakmici svladao Obuljen travel 3:1 pogocima Zrilića, Bendera i Sarića.

U trećem susretu u kojem su se sastali Antifriz i Lapad. Nihad Mujkić je pet sekundi prije odlaska na odmor doveo momčad Lapad u vodstvo 1:0 iz udarca sa deset metara. U nastavku, točnije u 21. minuti Antifriz je došao do izjednačenja, međutim Sveto Smoljko je sedam sekundi prije kraja susreta pogodio za konačnih 2:1 te pobjedu i prolaz Lapada.

U susretu između Metkovića i Konobe Koloseum mreže su mirovale u prvih dvanaest minuta. U 15. minuti susreta Dario Burmas je iz kontre pogodio za vodstvo Konobe Koloseum 1:0 nakon čega je dobio pljesak oko 250 gledatelja u Gospinom polju. Najiskusniji u redovima Metkovčana Mišo Ramić je anulirao prednost Konobe Koloseum minutu kasnije.

Nakon toga uslijedila su tri pogotka u mreži Metkovića za visokih 4:1. Četiri minute prije kraja Metkovčani su povukli vratara iz igre, a ulogu je preuzeo Mišo Ramić međutim nisu uspjeli postići pogodak. Peti susret donio je okršaj HP Pizzerie La Luna i Caffe bara Basium. Već u prvoj minuti momčad HP Pizzeria La Luna došla je u vodstvo 1:0, a eurogol sa deset metara postigao je Hrvoje Cvjetković. Osam minuta poslije Dario Benić je iskoristio pogrešku obrane HP-a te izjednačio rezultat na 1:1. Minutu kasnije Filip Kurbelašvili je udarcem sa desetak metara doveo Caffe bar Basium u vodstvo 2:1.

Četrdeset i sedam sekundi prije odlaska na odmor Damjan Šulić postigao je pogodak za 2:2. U nastavku HP postiže dva pogotka u 14. minuti susreta (Vukojević, Šulić) za 4:2. Minutu poslje Dario Benić postiže svoj drugi pogodak, ali ovaj put glavom za smanjenje rezultata 4:3. Damir Hodžić u 19. minuti svojim pogotkom sa šest metara dovodi utakmicu i rezultat u egal (4:4), što se na kraju pokazalo i konačnim rezultatom. Nakon ruleta kaznenih udaraca bolja momčad bila HP Pizzeria La Luna (7:5).

U petom susretu snage su odmjerili C. b. Puls i Ombla. Momčad Omble je došla u vodstvo već u 3. minuti preko Miljenka Meštrovića, a Duje Rezo je izjednačio rezultat pet minuta kasnije. U 19. minuti susreta Toni Bačić je neobranjivo pogodio donji desni kut za vodstvo svoje momčadi 2:1. Tri minute poslije Duje Rezo je iz slobodnog udarca vratio utakmicu u egal svojim drugim pogotkom.  U posljednjih pet minuta susreta rezultat se nije mijenjao, a pobjednik susreta je odlučen nakon kaznenih udaraca. Caffe bar Puls je boljim izvođenjem kaznenih udaraca (5:3) izborio nastup u četvrtfinalu.

U trećem susretu koji je odlučio putnika u četvrtfinale sastali su se Montovjerna i Libertas Inženjering. Tomislav Čagalj je u 26 sekundi utakmice doveo Montovjernu u vodstvo, a u razmaku od dvije minute Libertas Inženjering je okrenuo rezultat u svoju korist preko Maroja Kokanovića i Joška Vuličevića (1:2). U nastavku utakmice Antonio Kokanović iskoristio je pogrešku obrane Montovjerne i poentirao za 3:1, a nedugo zatim i Maroje Kokanović za konačnih 4:1 i plasman u četvrtfinale. U posljednjem susretu između Zelene Menestre i Bsler osiguranja pobjedu je na krilima Njire, Butigana i Grbešića odnijela momčad Zelene Menestre.

Rezultati:
Natrag u garažu – Fast food Gavun 2:5
Stijelci: 0:1 Kočić 2', 1:1 Zvizdić 8', 1:2 Hasanović 8', 1:3 Hasanović 12', 1:4 Hasanović 20', 2:4 Zvizdić 23', 2:5 Daničić 24'

Obuljen travel – Caffe bar Festival 1:3
Strijelci: 0:1 Zrilić 7', 0:2 Bender 9', 1:2 Mujkić 11', 1:3 Sarić 16'

Antifriz – Lapad 1:2
Strijelci: 0:1 Mujkić 12', 1:1 Krilanović 23', 1:2 Smoljko 24'

Metković – Konoba Koloseum 1:4
Strijelci: 0:1 Burmas 15', 1:1 Ramić 16', 1:2 Puljiz 17', 1:3 Matana 18', 1:4 Burmas 21'

HP Pizzeria La Luna – Caffe bar Basium  7:5 (nku) 4:4*
Strijelci: 1:0 Cvjetković 1', 1:1 D. Benić 9', 1:2 Kurbelašvili 10', 2:2 Šulić 12', 3:2 Vukojević 14', 4:2 Šulić 14', 4:3 D. Benić 15', 4:4 Hodžić 19'

Caffe bar Puls – Ombla 5:3 (nku) 2:2*
Strijelci: 0:1 Meštrović 3', 1:1 Rezo 8', 1:2 Bačić 19', 2:2 Rezo 21',

Montovjerna – Libertas inženjering 1:4
Strijelci: 1:0 T. Čagalj 1', 1:1 M. Kokanović 2', 1:2 J. Vuličević 3', 1:3 A. Kokanović 15', 1:4 M. Kokanović 16'

Zelena menestra – Basler osiguranje 4:0
Strijelci: 1:0 Butigan 4', 2:0 Njire 15', 3:0 Njire 18', 4:0 Grbešić 24'

Raspored 3. 'A' kola (subota, 14. siječnja)
17:15 sati Fast food Gavun – Ombla
18:05 sati C. b. Festival – C. b. Basium