Kome pobjeda, kome poraz

Square je nastavio s odličnim igrama, u četvrtom kolu teže od očekivanog je upisao novu pobjedu protiv Šibenčana. S druge strane, košarkaši Dubrovnika zabilježili su novi poraz od glavnog konkurenta za ispadanje, riječkog Kvarnera koji je slavio 83:77.

Malonogometaši Squarea ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu, u Gospinom polju Dubrovčani su pobijedili momčad Stari gradski parking rezultatom 6:3. Iako rezultat govori drukčije, Šibenčani su se borili do posljednje minute, te tek u posljednjoj minuti primili dva pogotka koja su osigurala Squareu nova tri boda.

Dva pogotka u večerašnjem susretu postigao je Hasanović, a po jedan Šulić, Rezo, Daničić i Šimunović. Square je ovom pobjedom ostao na čelu prvenstvene ljestvice sa maksimalnih 12 bodova iz četiri odigrana kola. Valja istaknuti da su dubrovački malonogometaši nakon završetka susreta nagrađeni pljeskom sa tribina dubrovačke dvorane. U petom kolu koje se igra 23. listopada, Square je gost momčadi Okruk.

2. HMNL – Jug, 4. kolo
MN Square – MNK Stari gradski parking 6:3 (3:0)
Sportska dvorana u Gospinom polju, gledatelja 150
Suci: Šetka (Ploče) i Majić (Metković)
Strijelci: 1:0 Hasanović 1', 2:0 Šulić 12', 3:0 Hasanović 19', 3:1 Cinotti 30', 4:1 S. Rezo 34', 4:2 N. Škugor 34', 4:3 N. Škugor 39',
5:3 Daničić 39', 6:3 Šimunović 39'
MNK Square – Turuk, Biočić, S. Rezo, Saulan, Vodopić, Čagalj, Salacan, Daničić, Šimunović, Matić, Šulić, Hasanović
MNK Stari gradski parking – Gavrilovski, Žumberac, Cinotti, I. Škugor, Bura, Bačelić, Jelić, N. Škugor

U izravnom okršaju za ostanak u ligi, Dubrovnik je poražen od Kvarnera rezultatom 83:77. Dubrovnik je od prve četvrtine zaostajao za Riječanima koji sve do kraja susreta nisu ispuštali prednost.

Dubrovčani su tek u posljednjoj četvrtini stisli goste, međutim nedostajalo je sreće u presudnim trenucima. Došen je tricom smanjio prednost gostiju na 77:80, a u posljednjem napadu Riječani su preko Leskovara osigurali veliku pobjedu 83:77.

Nikola Došen je s 19 poena bio najefikasniji kod domaćina, dok su kod gostiju briljirali Šimović sa 24 i Česković sa 22 poena. Ovo je ujedno i drugi poraz košarkaša Dubrovnika i to oba kod kuće. Iduće kolo je na rasporedu 22. listopada, a slijedi utakmica protiv Borika u Zadru, pa se valja nadati da će momčad Željka Vreće pokazati bolju igru u gostima i ostvariti prvu pobjedu.