JUGOVE NADE 28 medalja na ‘Zlatnom dupinu’

JUGOVE NADE 28 medalja na 'Zlatnom dupinu'

Ukupno 28 medalja, od čega 9 zlatnih, 9 srebrnih i 10 brončanih, osvojili su plivačice i plivači PK Juga na 23. Međunarodnom plivačkom mitingu ‘Zlatni dupin’, koji se proteklog vikenda održao u Splitu.

U kategoriji B (dječaci 2006, djevojčice 2007) Vlaho Nenadić bio je zlatni na 100 slobodno,100 leđno i 100 mješovito, te brončani na 100 prsno. Bruno Đuho bio je srebreni na 100 slobodno, te brončani na 100 delfin i 100 leđno. Roko Zvone bio je srebreni na 100 leđno i brončani na 100 slobodno. Ivan Zeko bio je srebreni na 100 prsno. Katarina Benić bila je srebrena na 100 leđno te brončana na 100 slobodno, 100 delfin i 100 mješovito.

U kategoriji C (dječaci 2007, djevojčice 2008) Maro Šušić bio je zlatni na 50 slobodno, 50 leđno i 100 mješovito, te srebreni na 50 delfin i 50 prsno. Marin Zeko bio je brončani na 50 slobodno, 50 leđno i 100 mješovito. Mara Moretti bila je zlatna na 50 slobodno, 50 prsno, 50 leđno, te srebrena na 50 delfin i 100 mješovito.

Mješovita štafeta (iz svake kategorije po jedan plivač i plivačica) 6x50m slobodno u sastavu Vlaho Nenadić, Katarina Benić, Bruno Đuho, Marta Lukšić, Mara Moretti, Maro Šušić osvojila je srebro.

Jugaši su u Dubrovnik donijeli i 7 pehara za najvrijednije zbrojeve rezultata. U muškoj konkurenciji u B kategoriji osvojili su sva tri prva mjesta: Najbolji je bio Vlaho Nenadić, drugi je bio Bruno Đuho, a treći Roko Zvone. U C kategoriji najbolji je Maro Šušić, a treći je Marin Zeko. U ženskoj konkurenciji u B kategoriji trećeplasirana je Katarina Benić, dok je u C kategoriji najbolja bila Mara Moretti.

Inače, PK Jug je na mitingu nastupio s 41 natjecateljem, od kojih 29 plivača te 12 plivačica, a uz osvojene medalje isplivano je i puno osobnih rekorda. Na mitingu je ukupno nastupilo 288 natjecatelja iz Hrvatske te BiH.

Za plivački klub Jug u Splitu su nastupili: Katarina Benić, Lovro Brać, Viktoria Bratičević, Bruno Đuho, Antonio Lučić, Maroje Lukić, Marta Lukšić, Patricia Maleš, Paula Miloslavić, Mara Moretti, Ema Najcer, Vlaho Nenadić, Sandro Radošević, Petra Rudinović, Tino Savinović, Maro Šušić, Zita Tolj, Marko Vuletić, Ivan Zeko, Marin Zeko, Roko Zvone, Roko Bogdanović, Luka Curić, Ante Kralj, Lukša Krstulović, Mateo Milković, Petar Prkačin, Toni Radica, Roko Sindik, Antoan Špilar, Marko Tevšić, David Bubica, Damir Zubčević, Bruno Carević, Paula Damić, Ivan Kristović, Dora Lučić, Marko Obradović, Ivan Radonić, Bruno Tošović i Tara Vujasinović.