Jug lako s Poškom

Jugaši su furiozno otvorili novu vaterpolsku sezonu. Već nakon 89 sekundi susreta 1. kola Triglav Jadranske lige protiv POŠK-a, vodstvo 2:0 preko kapetana Dobuda i prvog beka Obradovića (nije igrao Bušlje).

Gosti iz Splita su na prvi pogodak čekali do 12. minute kada je Travnikar s igračem svladao Vićana. Pišu se bodovi, ali protiv kvalitetom puno inferiornijih Splićana to je bilo jasno i prije početka utakmice.

Aktualni prvaci Hrvatske nisu oduševili igrom, posebno se to odnosi na drugu i treću četvrtinu. Šteta što su se u drugom dijelu utakmice više komentirale odluke splitskog sudačkog dvojca Banovac – Prančić, nego što se igrao pravi vaterpolo.

Dubrovačkoj publici su se predstavila i ovosezonska pojačanja, Nikola Janović, Boris Pavlović i povratnik u Gruž – Frano Karač.

U poluvremenu utakmice nastupila je violončelistica Ana Rucner i folklorni ansambl Linđa. Zaslužili su aplauz 400-tinjak gledatelja.

Jug Croatia osiguranje – OVK POŠK 10 : 3 (3:0, 1:1, 2:2, 4:0)
Dubrovnik. Gradski bazen u Gružu. Gledatelja: 400. Suci: Joško Prančić i Branko Banovac (oba iz Splita). Opunomoćenik: Ivo Miloš (Dubrovnik).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Vićan (7 obrana), Vranješ, Sutić 2, Janović 3, Joković, Pavlović, Marković, Zonić, Karač 1, Dobud 3, Macan, Obradović 1, Fatović, Blažević. Trener: Elvis Fatović.
OVK POŠK: Jelovina (13 obrana), Lušić 1(1), Prižmić, Franičević, Čikeš, Jakaša, Sarić, Maras, Jaić, Scherbl, Knežević, Matutinović 1, Bujas, Travnikar 1. Trener: Miro Trumbić.