Hrvatska deveta

Hrvatska vaterpolo reprezentacija ostvarila je najlošiji plasman do sada na europskim prvenstvima. Nakon zlata sa prošlog eura u Zagrebu, Barakude su osvojile tek deveto mjesto u Eindhovenu..

Posljednju utakmicu na Europkom prvenstvu u Eindhovenu, Hrvatska je zaključila pobjedom svladavši domaćina Nizozemsku 16:4 (2:1, 5:1, 4:2, 5:0). Prva četvrtina završila je sa jednim pogotkom razlike za nas, međutim razlika bi bila veća da suci nisu bili u prvom planu.

Nastavak utakmice protekao je u revijalnom ozračju pa je tako Hrvatska na kraju treće četvrtine imala velikih +7 (11:4). Predvođeni Josipom Pavićem sa devet obrana i Sandrom Suknom koji je postigao pet pogodaka, Barakude su posljednju dionicu zaključile sa 5:0 te tako svladale Nizozemsku sa visokih 16:4.

Ostvarili smo povijesno najgori plasman u povijesti nastupa na europskim prvenstvima. Uz puno oscilacija u igri, manjka sreće i fair-playa Hrvatska više nije mogla. Sljede Olimpijske igre koje će se održati u Londonu od 27. srpnja do 12. kolovoza.

Hrvatska – Nizozemska 16:4 (2:1, 5:1, 4:2, 5:0)
Plivalište Pieter van den Hoogenband
Gledatelja 100
Suci: Taylan (Turska) i Vogel (Mađarska)
Hrvatska – Pavić (9 obrana), Burić, Bošković (2), Dobud (2), Joković (2), Muslim, Karač (1), Bušlje (1), Sukno (5), Barač (2), Paškvalin, Obradović (1), Buljubašić
Nizozemska – Stil (5 obrana), De Brujin, Kramer, Gerritse (2), Gielen, Lindhout, Gottemaker (1), Frauenfelder (1), Verweij, Spijker, T. Lucas, M. Lucas, Stegman (1 obrana)