FOTOGALERIJA ‘Mini vatreni’ svladali Slovačku i osigurali plasman na Euro

FOTOGALERIJA 'Mini vatreni' svladali Slovačku i osigurali plasman na Euro

Hrvatska futsal reprezentacija plasirala se na Europsko prvenstvo, koje će se 2016. godine održati u Srbiji.

U odlučujućoj utakmici kvalifikacijskog turnira skupine 6 Elitnog kola ‘Mini vatreni’ su pred oko 1000 gledatelja s 3:2 (2:0) svladali sjajne Slovake.

Momčadi Mata Stankovića za prolaz dalje bio je dovoljan i remi, dok je Slovacima igrala jedino pobjeda pa su nakon prvog primljenog gola u 12. minuti (Dario Marinović) uveli vratara-igrača i držali ga u igri gotovo ostatak utakmice. Hrvatska je dvije minute prije poluvremena povećala prednost na 2:0 (Grcić).

Ipak, nastavak je donio bolju igru Slovaka koji najprije smanjuju (Višvader), a potom i poravnavaju (Drahovsky – kazneni udarac). Ipak, već u idućem napadu Hrvatska dolazi u novo vodstvo (Jelovčić). Do kraja utakmice na semaforu je ostalo 3:2 pa tako Stankovićevi izabranici pakiraju kufere za Srbiju, dok će odlični Slovaci kao drugoplasirani morati u Play-off.