FOTO/ TRIJUMF BOBIĆEVIH TRUPA Jug s 11:9 tukao favoriziranog Szolnoka!

Jug - Szolnok

Dubrovački Jug tukao je mađarskog Szolnoka u Gružu sa 11:9 (4:3, 1:2, 4:1, 2:3) u 4. kolu B skupine LEN Lige prvaka.

Jugaši su sjajno otvorili utakmicu, očito iznenadili moćnog protivnika i poveli 4:0 (Janović, Bicari, Visković i Obradović). Trener gostiju Cseh bio je prisiljen mijenjati vratare, umjesto Nagya na vrata je stao Decker. Koji kao da je povukao roletnu jer su Mađari počeli pogađati, a njihov vratar skidati udarce Jugaša. Do kraja prve četvrtine uspjeli su smanjiti na 4:3, a u drugoj i preokrenuti na 4:5. Golove su u tom razdoblju za mađarski sastav dali Mitrović, Vamos, Toth te dvaput Madaras. Ipak, do kraja poluvremena Bošković realizira igrača više pa se odmor otišlo s 5:5.

U nastavku Jug opet vodi, za 6:5 zabio je Janović, ali se opet s druge strane javlja Mitrović, svojim drugim golom. A onda serija Jugaša. Visković, janović i Obradović dižu razliku na +3, pri čemu će se još danima, a vjerojatno i duže pričati o golčini Obradovića, šraubom s daljine ‘kroz uši’ Deckeru!

U posljednjoj četvrtini Madaras i Mitrović smanjuju na 9:8 i činilo se kao da bi dobar rezultat Juga opet mogao biti ugrožen. Ipak, u presudnom trenutku ukazao se Obradović te svojim trećim pogotkom diže na 10:8. Mitrović potom zabija svoj četvrti gol za 10:9, a Australac Younger u posljednjoj sekundi susreta pogađa za konačnih 11:9.

Bila je to utakmica koja je puno toga dokazala. Prije svega kako je (srećom) u vaterpolu još uvijek važnija momčad od pojedinaca, jer Jug je u Gružu zbilja kao momčad tukao skupinu pojedinaca iz istočne Mađarske. Za očekivati je da će se Mađari do uzvrata uigrati, bit će to posve drukčija partija, ali ova pobjeda, postignuta s nekoliko utega na leđima (bolesti koja je doslovno poharala momčad, suspenzija Dobuda, igrač manje u zapisniku…), dokazuje da je Bobić s ovom momčadi na dobrom putu, i to ne samo prema Final 6 u Barceloni…

Tijek utakmice

Prva četvrtina:
1:0 Janović je sjajno pogodio s vanjske pozicije na postavljenu obranu Szolnoka
2:0 Bicari pogađa dok se mađarski igrač manje vraćao u igru
3:0 Visković se kasno pridružio napadu i ostao sam te sjajno pogodio!
4:0 Obradović zabija! Szolnok je napravio izmjenu vratara, Decker za Nagya
4:1 Mitrović smanjuje s igračem više
4:2 Vamos zabija s igračem više
4:3 Jug se ne uspijeva kvalitetno vratiti i Toth zabija šraubom s dva metra za -1

Druga četvrtina:
4:4 Szolnok poravnava 1.55 prije kraja četvrtine. Zabio je Madaras s igračem više.
4:5 Madaras zabija svoj drugi pogodak za prvo vodstvo gostiju i nastavak serije od pet golova.
5:5 Bošković pogađa za 5:5, realiziran igrač više.

Treća četvrtina:
6:5 Janović zabija iz kaznenog udarca.
6:6 Mitrović zabija svoj drugi gol, iskorišten igrač više.
7:6 Visković zabija s igračem više, nakon što je Decker upisao sedmu obranu.
8:6 Janović je snažno opucao na isteku napada, Decker je obranio, ali mu se lopta izmigoljila u vrata.
9:6 Obradović šraubom probija Deckera sa devet metara! Kakva golčina u Medovom stilu!

Četvrta četvrtina:
9:7 Treći svoj pogodak zabio je Madaras nakon što je Bušlje zaradio treće isključenje.
9:8 Mitrović zabija svoj treći pogodak, koristi igrača više.
10:8 Obradović pogađa s pozicije dva metra s igračem više.
10:9 Mitrović zabija svoj četvrti pogodak, smanjuje s igračem više.
11:9 Younger zabija u posljednjoj sekundi utakmice! Jug slavi!

LEN Liga prvaka – skupina B – 4. kolo
Dubrovnik, Gradski bazen Juga; Gledatelja: 800;
Suci: Koganov (Aze) i Margeta (Slo); Delegat: Molins (Špa)

VK Jug CO – Szolnok Sport klub 11:9 (4:3, 1:2, 4:1, 2:3)

VK JUG CO: Bijač (6 obrana), Macan, Bošković (1), Janović (3), Younger (1), Ivanković, Marković, Bušlje, Visković (2), Bicari (1), Obradović (3), Popadić Batina; Trener: Bobić; Pomoćni trener: Smodlaka
SZOLNOK SPORT KLUB: Nagy, Gocić, Madaras (3), Vamos (1), Jansik, Mezei. Aleksić, Toth (1), Da. Varga, De. Varga, Kiss, Mitrović (4), Decker (11 obrana); Trener: Sandor Cseh; Pomoćni trener: Zoltan Kosz

Igrač više: Jug 4/11; Szolnok 7/13;
Peterci: Jug 1/1; Szolnok -/-;