FOTO Jugaši u Gružu bolji od Budve

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja slavili su u 16. kolu A-1 Triglav Regionalne lige u subotu navečer u Gružu protiv Budve sa 13:6 (2:0, 2:2, 5:3, 4:1), čime su matematički osigurali prvo mjesto i domaćinstvo završnog turnira.

Na prvi pogodak morali smo čekati sve do 52 sekunde prije kraja prve četvrtine, kad je za vodstvo domaćina zabio Garcia. Potom je zabio Renzuto za 2:0, a u drugoj četvrtini po dva gola sa svake strane, Čulina i Lozina zabijali su za Jug. U nastavku uvjerljivija igra Jugaša i vodstvo 9:5, a do kraja susreta prednost je još ‘podebljana’ na sedam razlike.

Kod Jugaša Garcia je bio najraspoloženiji s 3 pogotka. Po dva su zabili Lončar, Renzuto, Benić i Lozina, a po 1 Čulina i Stahor. Posljednju četvrtinu među vratnicama Juga proveo je mladi Ivan Jurišić.

Četiri najbolje plasirane momčadi Regionalne lige 13. i 14. travnja borit će se u Gružu za titulu prvaka.

Međutim, pred Jugašima je u srijedu 14. ožujka iznimno bitna utakmica u LEN Ligi prvaka, jer u Gruž stiže Brescia.

STIŽE ALKAR Večeras navijamo za Košarkaše Dubrovnika!

POSLJEDNJA PRILIKA ZA PRIJAVU Pridružite se utrci 5K, trčite ili navijajte za Marka!