Dubrovnik iznenadio Križevce!

Košarkaši Dubrovnika napravili su veliko iznenađenje svladavši Križevce! Domaćini su bili apsolutni favoritu u ovoj utakmici, a pobjeda je još više iznenađujuća jer za Dubrovnik u ovoj utakmici nisu igrali Antonio Oštrić i Roko Čiklić..

Fenjeraš A-1 lige KK Dubrovnik, napravio je veliko iznenađenje svladavši Prigorje Financije Križevci 80:68! Dubrovnik je krenuo utakmicu vodstvom 2:0 i 5:4, ali su domaćini predvođeni Josipom Glavinićem okrenuli rezultat u svoju korist i poveli 16:9. Domaćini su košem Gligore zaključili prvu dionicu 18:14. Frano Karač je drugu dionicu otvorio tricom, a Svoboda je doveo domaćine na 21:17.

Domaćini su uspješno čuvali vodstvo, a pred sam odlazak na odmor preko Hrkača otišli na +6 (44:38). Igrači Željka Vreće drugi dio utakmice otvorili su serijom 6:0 i doveli utakmicu u egal. Miše Diminić je pred kraj četvrtine pogodio za 57:57, a raspoloženi Mislav Perić tricom za 60:57 pred posljednju dionicu. Perić je i četvrtu četvrtinu otvorio tricom za 63:61.

Odličnom serijom 15-0 košarkaši Dubrovnika 'slomili' su domaćina te iznenađujuće slavili 80:68. Ovom pobjedom Dubrovnik je otvorio velike šanse za ostanak u ligi, a do kraja prvenstva ima još šesnaest kola. U idućem kolu, košarkaši Dubrovnika ugostit će Svjetlost, a njihov susret na rasporedu je u subotu 4. veljače od 19 sati.