Dubrovački veterani protiv Rumunja za zlato!

Dubrovački veterani kvalificirali su se u finale vaterpolskog turnira kategorije “ +40” na 14. Svjetskom veteranskom prvenstvu u vodenim sportovima, koje se održava u talijanskom gradu Riccioneu.

U polufinalu su svladali rimski Europa Sporting s 10:8, po četvrtinama 4:2, 2:2, 4:2, 0:2. Najefikasniji u redovima Dubrovčana bio je Robert Tiozzo s 4 zgoditka, Željko Margaretić i Alen Bošković dodali su po 2, dok su po jednom pogodili Željko Mage i Jug Bašica. Kod poraženih Talijana istaknuo se Stefano Tuderti s tri gola.

Dubrovačke veterane u subotnjem finalu očekuje rumunjska momčad Water Polo Romania, koja je u drugom polufinalu bila bolja od njemačke momčadi Spandau 04 Berlin.

Bit će ovo četvrta medalja u pet nastupa Dubrovačkih veterana na svjetskim prvenstvima. Podsjetimo, dosad su na četiri turnira kompletirali set medalja (onu najjačeg sjaja osvojili su 2002. godine na Novom Zelandu), dok su tek jednom ostali bez medalje. Svaka čast dečki!