BRAVO KAUBOJI! Hrvatska tukla Norvešku i osvojila broncu!

Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Poljskoj.

U utakmici za treće mjesto bili smo bolji od neugodne Norveške s 31:24. Najefikasniji u našim redovima bio je Horvat s osam golova, Duvnjak je dodao 6, Marić i Štrlek po 4, dok je vratar Stevanović zaustavio ukupno 14 norveških pokušaja, od čega dva sedmerca. Prvi strijelac Norvežana bio je Sagosen.

Za Hrvatsku je to, vrijedi napomenuti, sretna trinaesta medalja na velikim natjecanjima (EP, SP, OI) od osamostaljenja. Ovim smo slavljem osigurali izravan plasman na Svjetsko prvenstvo 2017. u Francuskoj, a podsjetimo kako se iduće Europsko prvenstvo 2018. godine održava upravo kod nas.