BEZ FINALA Jug propustio veliku priliku protiv Primorja

Primorje je još jednom bolje od Juga. Na bazenu Montjuic bilo je 10:9 (2:2, 2:3, 4:2, 2:2) te će Primorje u finalu Final 6 LEN Lige prvaka igrati protiv boljeg iz susreta Pro Recca i Barcelonete.

Sve do posljednje četvrtine igralo se gol za gol, vodili su najprije Jugaši (do poluvremena 5:4), pa Primorje 5:6, pa onda opet Jug 7:6 nakon dvije bombe Ivankovića. Ipak Riječani su serijom tri gola došli na 9:7 (Muslim, Sukno, Radu). Macan pogađa za 9:8, a Sukno četvrtim pogotkom diže na 10:8. Bijač potom brani kontranapad Garcie, a Janović zabija za 10:9 četiri minute prije kraja. Imao Jug potom nekoliko prilika za izjednačenje, najveća Australca Youngera koji ostao sam pred Vićanom i pucao pored vrata.

Jugaši do kraja meča najprije nisu uspjeli iskoristiti igrača više, potom je Sukno pogodio gredu, a Vićan upisao novu sjajnu obranu. Ipak, 52 sekunde prije kraja meča Burić je isključen, a Visković neshvatljivo ispušta loptu. Primorje brzopleto puca, a Bijač upisuje novu obranu, ali vremena više nije bilo. Posljednji šut Juga i obrana Vićana za prolazak Primorja u finale.