Ana Konjuh izgubila od Anastasie Pavlyuchenkove

Na startu velikog WTA turnira u Moskvi naša Ana Konjuh nije uspjela svladati sedam godina stariju Anastasiu Pavlyuchenkovu , odnosno plasirati se u 2. kolo.

Kao 29. tenisačica svijeta, Anastasia  je slavila sa 6:3 i 6:4 nakon sat i 22 minute igre.

Podsjetimo, sjajna 16-godišnjakinja ušla je u Top 100, taman napravila potreban skok od 13 mjesta u odnosu na prošli tjedan.

Odlučne bodove osvojila je probivši se prošlog tjedna u četvrtfinale WTA turnira u japanskoj Osaki (pobjede protiv Kineskinje Zheng i Amerikanke Vandeweghe) pa je sad s 544 boda točno stota na svijetu.

Zanimljivo je da je Konjuh najmlađa u društvi sto najboljih tenisačica, a pritom je odigrala i najmanje turnira, tek 13, od svih igračica u Top 100.

Međutim, Konjuh na WTA turniru Kremlin Kup u Moskvi, nažalost, nije uspijela preći u drugo kolo.